Mezoterapia Mikroigłowa
Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra, twarz, usta i oczy pacjentki są poddawane demakijażowi, a później dezynfekcji. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest np. za pomocą specjalnego urządzenia z ruchomą głowicą, nazywanego Estetic Pen. Kosmetolog przykłada urządzenie do skóry pacjenta i wykonuje mikronakłuwanie skóry, za pomocą regulowanej głowicy z igiełkami o długości od 0,5 mm do 5 mm.
Mikronakłuwanie ma działanie stymulujące naskórek, uaktywniające transport składników odżywczych oraz polepszające skłonności regeneracyjne skóry. Co więcej, nakłucia poprawiają owal twarzy, redukują zmarszczki i polepszają elastyczność cery. W trakcie zabiegu i po jego zakończeniu, na twarz i skórę pacjentki nakładane są odpowiednie preparaty w ampułce, o działaniu dopasowanym do rodzaju cery i skóry (np. odżywcze, nawilżające czy ujędrniające).
- Efekt
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Zalecenia
- Objawy nieporządane
-uzyskujemy poprawiony owal twarzy,
-widoczne spłycenie zmarszczek,
-poprawa gęstości skóry
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest osobom, które chcą w widoczny sposób poprawić wygląd swojej skóry. Istnieją jednak szczególne wskazania do wykonywania tego typu zabiegu:
skóra wiotka i cienka,
rozszerzone naczynka,
trądzik i blizny potrądzikowe,
zniszczenia skóry wynikające z nadmiernego opalania,
opadające powieki, policzki i kąciki ust,
cellulit, opadające pośladki, rozstępy,
skóra zniszczona po ciąży.
-ciąża i karmienie piersią,
-alergia na metale lub składniki zawarte w preparatach do mezoterapii mikroigłowej,
-nowotwory,
-cukrzyca,
-skłonność do tworzenia bliznowców,
-przyjmowanie retinoidów,
-wirusowe, bakteryjne, grzybicze i autoimmunologiczne choroby skóry,
-zaburzenia krzepliwości krwi,
-stany zapalne skóry, widoczne zranienia, znamiona, brodawki i pieprzyki.
Przez 10 dni po zabiegu unikać ekspozycji skóry na słońce, stosować kremy intensywnie nawilżające oraz preparaty z filtrami przeciwsłonecznymi. Przez 4-5 dni po zabiegu należy także unikać spożywania alkoholu, nie korzystać z basenu i sauny oraz zrezygnować z bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.
Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, mezoterapia mikroigłowa powinna być wykonana co najmniej 5 razy, w odstępach około 10 dni, a po zakończeniu danej serii, dla utrzymania rezultatów, powtarzana raz w miesiącu.
Jak wykazują badania, mezoterapia mikroigłowa ma podobne działanie jak zabiegi laserowe czy peelingi chemiczne, ale nie wykazuje przy tym prawie żadnych skutków ubocznych. Pacjentki co prawda niekiedy skarżą się na zaczerwienienie skóry, delikatne krwawienie lub opuchliznę, ale są to zmiany niemal bezbolesne i szybko ustępujące.
Cennik
400 PLN
450 PLN
500 PLN