Leczenie Trądziku
Laserowe leczenie trądziku jest możliwa dzięki przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym właściwościom lasera. Zabieg polega na naświetleniu wybranego obszaru skóry, które wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia, pobudzające skórę do wzmożonego wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych.
Wiązka światła lasera działa niszcząco na bakterie, redukuje zmiany trądzikowe, a wnikając bezpośrednio wpływa na gruczoły łojowe zmniejszając produkcję łoju. Zabieg jest przyjemny, odczuwa się bardzo delikatne ciepło, bezbolesny i nie ma okresu rekonwalescencji. Najlepszym okresem do podjęcie laseroterapii jest okres jesienno-zimowy oraz wiosenny.
- Efekt
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Zalecenia
- Objawy nieporządane
Światło lasera jest tak dobrane, że redukuje liczbę bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych (długość fali jest pochłaniana przez barwnik tych bakterii, przez co ulegają one zniszczeniu).
Ponieważ laser działa tylko miejscowo, nie ma skutków ubocznych i bakterie się nie uodporniają na jego działanie.
Światło lasera, skutecznie oczyszcza skórę ze znajdujących się na jej powierzchni bakterii
Światło lasera wnika także w głębokie warstwy skóry i reguluje działanie gruczołów łojowych
Światło lasera bromkowo-miedziowego działa biostymulująco, przez co skóra lepiej funkcjonuje.
Laseroterapię zaleca się osobom zmagającym się z różnego rodzaju schorzeniami dermatologicznymi takimi jak stany zapalne, zmiany ropne, rumień, trądzik pospolity czy trądzik różowaty. Działanie lasera jest szczególnie skuteczne w przypadku pacjentów z trądzikiem różowatym, niezależnie od przyczyny jego powstania. Jeżeli jesteś osobą, która długotrwale walczy z trądzikiem i nie jest w stanie osiągnąć satysfakcjonujących efektów za pomocą innych sposobów – powinieneś zdecydować się na kurację laserem.
ciąża, padaczka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, cukrzyca, stosowanie leków sterydowych i fotouczulających, zażywanie ziół światłouczulających oraz opalanie. Na około 4 tygodnie przed zabiegiem należy unikać opalania skóry, długotrwałego przebywania na słońcu, korzystania z solarium i samoopalaczy. Należy stosować ochronę przeciwsłoneczną, w postaci filtra SPF. Na 3 tygodnie przed terminem zabiegu rezygnujemy z leków i ziół o działaniu fotouczulającym. 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych peelingów skóry (chemicznych i mechanicznych), oraz innych czynności powodujących złuszczanie skóry.
Przed zabiegiem nie nalezy: Na około 4 tygodnie przed zabiegiem należy unikać opalania skóry, długotrwałego przebywania na słońcu, korzystania z solarium i samoopalaczy.
Należy stosować ochronę przeciwsłoneczną, w postaci filtra SPF.
Na 3 tygodnie przed terminem zabiegu rezygnujemy z leków i ziół o działaniu fotouczulającym.
2 tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych peelingów skóry (chemicznych i mechanicznych), oraz innych czynności powodujących złuszczanie skóry. Po zabiegu: Należy odpowiednio nawilżać skórę kosmetykami, które wskaże kosmetolog. Należy bezwzględnie stosować ochronę przeciwsłoneczną (krem z filtrem SPF 50+) przez okres trwania terapii oraz 1 miesiąc po jej zakończeniu.
Leczenie trądziku laserem jest zabiegiem wysoce bezpiecznym, jednak skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Stan ten powinien minąć już na kolejny dzień lub do 3 dni po zabiegu. Plamy, piegi i przebarwienia mogą delikatnie pociemnieć, bardzo rzadko mogą powstać pęcherze zmiany te mogą utrzymać się do 7 dni po zabiegu
Cennik
200 PLN
250 PLN
300 PLN