Laserowe Usuwanie Naczyniaków Rubinowych
Światło lasera uważane jest za najlepsze narzędzie do bez inwazyjnego usuwania zmian skórnych. Można nim usuwać włókniaki, naczyniaki rubinowe, brodawki wirusowe, niektóre blizny, a także inne narośla skórne. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego jak duża jest zmiana skórna. Jeżeli jej rozmiary są znaczne, kosmetolog może zalecić terapię rozłożoną na kilka wizyt. Podczas zabiegu energia lasera odparowuje zmianę chorobową. Zabieg nie wymaga podawania znieczulenia, ponieważ powierzchnia skóry podczas zabiegu jest nieustannie schładzana przez głowicę chłodzącą lasera.
- Efekt
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Zalecenia
- Objawy nieporządane
W miejscu wykonywania zabiegu może utworzyć się strupek, którego nie należy zrywać. Zabieg jest jednorazowy, jedynie w przypadku większych zmian może być wykonywany w seriach. Należy jednak pamiętać, że każda zmiana skórna może odrosnąć z powodu indywidualnych cech organizmu Pacjenta. Nie oznacza to jednak, że można zignorować i zaniedbać pojawiające się zmiany skórne. Każda zmiana powinna być skonsultowana z lekarzem i jak najszybciej usunięta, jeśli jest podejrzenie jej nowotworowego podłoża. Wczesne wykrycie nowotworu najczęściej pozwala na całkowite wyleczenie i powstrzymanie choroby.
Nawet niewielkie brodawki i naczyniaki na skórze mogą wydawać się dużym problemem. Wielu zmian skórnych na twarzy nie da się ukryć makijażem, szczególnie jeśli są wypukłe bądź mają intensywny kolor. Ich występowanie na twarzy może wyglądać nieestetycznie, ale często problemem są po prostu kompleksy. Nawet niewielka zmiana, brodawka czy naczyniak, może powodować obniżoną samoocenę bądź ujmować pewności siebie. Na szczęście nie muszą być na zawsze, można je bezpiecznie usunąć dzięki możliwościom medycyny estetycznej. Zmiany skórne mogą również występować na ciele. Warto je usunąć ze względów bezpieczeństwa. Gdy naczyniaki rosną w okolicy szyi, ramion, pod biustem czy na łopatkach jest ryzyko naruszenia ich przez noszoną biżuterię, ubranie czy bieliznę. Zmian skórnych nie powinno się podrażniać, między innymi ze względu na ryzyko krwawienia lub infekcji.
kuracja antybiotykami,
świeża opalenizna,
wykonane zabiegi powodujące złuszczenie naskórka,
choroby nowotworowe,
terapie hormonalne,
choroby tj. bielactwo, łuszczyca,
posiadanie rozrusznika serca,
ciąża i okres laktacji,
bliznowce
Przed zabiegiem nie należy:
opalać się przez 4 tygodnie,
stosować zabiegi złuszczające skórę 2 tygodnie przed,
stosować leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających – trzeba je odstawić (jeśli to jest możliwe) miesiąc przed zabiegiem,
pić herbat ziołowych np, dziurawiec, nagietek 2 tygodnie przed,
pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu.
Po zabiegu:
Należy uważnie i delikatnie z nim się obchodzić, można myć wodą z mydłem. Nie należy jednak opalać miejsca pozabiegowego, by na skórze w miejscu strupka nie utworzyło się przebarwienie.
W miejscu wykonywania zabiegu może utworzyć się strupek, którego nie należy zrywać.
Cennik
100 PLN